ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 606
بازدید: 5887
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۰ ساعت: 12:35:08 PM
محلول ضدعفونی - Iodine Ticture

تنتورید

تنتورید که محلول الکلی از ید و یدید پتاسیم است طیف وسیعی به لحاظ ضدعفونی کنندگی دارد که شامل اثرات ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس می‌باشد.

تنتورید

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «آژند دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ تنتورید که محلول الکلی از ید و یدید پتاسیم است طیف وسیعی به لحاظ ضدعفونی کنندگی دارد که شامل اثرات ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس می‌باشد.

ید عنصر 53 جدول تناوبی است و به صورت آزاد قابلیت تصعید یعنی تبدیل شدن مستقیم از حالت جامد به حالت بخار را دارد. محلول‌های حاوی ید از جمله تنتورید از اجزای مهم تمامی وسایل کمک‌های اولیه میباشد که هم برای ضدعفونی کردن زخم ها و هم برای پاکسازی آب های شرب سطی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد مصرف تنتورید

تنتورید در مطب‌های پزشکی و بیمارستان‌ها به عنوان ضدعفونی کننده کاربرد دارد. محلول را می‌توان به طور مستقیم بر روی محل عارضه اسپری نمود و یا ابتدا بر روی گاز پانسمان اسپری نمود.

موارد منع مصرف تنتورید

در بیمارانی که حساسیت شدید به ترکیبات ید دارند و در بیماران مبتلا به اختلالات تیروئید منع مصرف دارد. مصرف همزمان این دارو در بیمارانی که تحت درمان با لیتیوم هستند منع مصرف دارد.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:1
سید محمد احمدپور
۱۳۹۴ دوشنبه ۹ آذر 10:02:33 PM
باسلام مطالب مفید بود فقط لطفا میزان درصد مخلوط نمودن ید والکل را برام بفرستید لطفا برام ذخمهایی که دراثرخارش به وجود میاد فوق العاده هست.باتشکر
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی