ماکی دام

دام، طیور، آبزیان

کد خبر: 408
بازدید: 6117
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۵/۳۱ ساعت: 12:04:33 PM
Hive Clean - ضد انگل واروا

هایو کلین

هایو کلین نام تجارتی یک داروی ارگانیک برای مبارزه با انگل خارجی واروا در زنبور عسل می‌باشد. ترکیبات اصلی آن شامل اسیدهای ارگانیک است که بطور طبیعی در عسل وجود دارند.

هایو کلین

به گزارش «سرویس اطلاعات دارویی» «آژند دام - پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ هایوکلین نام تجارتی یک داروی ارگانیک برای مبارزه با انگل خارجی واروا در زنبور عسل می‌باشد. ترکیبات اصلی آن شامل اسیدهای ارگانیک است که بطور طبیعی در عسل وجود دارند.

مایت واروا آنچنان با زندگی انگلی و بیولوژی زنبور عسل سازگاری یافته است که هرگونه تغییری از خارج موجب اختلال در سیستم زندگی انگل - میزبان می‌گردد.

هایوکلین از طریق تاثیر بر کمورسپتورهای بویایی و چشایی واروا، موجب تغییر در رفتار انگل شده و همزمان موجب القاء رفتار بهداشتی در کندو می‌شود. با تغییر خصوصیات محیط زیستی کلونی زنبور، محصول موجب اختلال در انگل شده و انگل این وضعیت را به صورت تغییر در زیستگاه خود حس کرده و در نهایت میزبان را ترک می‌کند.

استفاده صحیح از این محصول هیچ گونه تاثیر منفی بر زنبورها، لاروها و ملکه ندارد و چنانچه مطابق دستورالعمل ارائه شده و با توجه به بیولوژی انگل استفاده شوند، ایجاد مقاومت نمی‌کند، باقیمانده به جا نگذاشته و بسته به مدت زمان عمل، این محصول تاثیری نزدیک به 100% دارد.

‌هایوکلین به شکل مایع و در ساشه‌های 15 میلی‌لیتری عرضه می‌گردد.

ساشه هایوکلین را به اندازه دمای بدن خودتان گرم کنید جهت اینکار می‌توانید آن را در جیب خود قرار دهید. ساشه را از محل نقطه چین و در جهت فلش باز کنید. از سوراخ ریزی که در سر ساشه ایجاد شده محتویات را در بین قابهای میانی کندو و روی زنبورها و در مسیر فلشهای تصویر خالی کنید.

 توجه:

- استفاده از این دارو در زمانی که تخم‌ریزی ملکه و در نتیجه تکثیر مایت در حداقل می‌باشد یعنی ابتدای پاییز و یا ابتدای بهار توصیه می‌گردد.

- استفاده از ‌هایوکلین زمانی که دمای محیط 25 - 1 درجه سانتی‌گراد است توصیه می‌شود. در صورتی که دمای هوای محیط اطراف کندو خیلی زیاد باشد زنبوران عسل در کندو حضور دارند که این امر باعث کاهش اثرگذاری دارو بر روی زنبوران عسل خواهد شد.

- بهتر است دارو در بعد از ظهر و نزدیک غروب یعنی زمانی که جمعیت زنبورها در کندو حداکثر است استفاده شود.

- جدا کردن و تمیز کردن موم‌های بافته شده در فاصله بین قابها به اثر بخشی بیشتر دارو کمک بسیار می‌نماید.

- چنانچه قابها از زنبور پوشیده نیستند، با برداشتن قاب‌های خالی، تراکم زنبورهای روی قاب‌های باقیمانده را افزایش دهید. این عمل باعث سهولت مصرف دارو و تاثیر بیشتر آن می‌گردد.

- از آنجایی که این دارو فاقد اثرات سمی‌بوده و از طریق مکانیسم رفتار بهداشتی زنبور اثر می‌نماید، تاثیر آن فوری نبوده و چند روز پس از درمان آشکار می‌شود.

- در صورتی که کندوی مورد آزمایش دارای آلودکی شدید به کنه باشد، در کندو و زنبورستان باید دوره درمانی تکمیلی انجام شود.

 زمان پرهیز از مصرف هایوکلین

- این محصول هیچ گونه عوارض جانبی بر کندو و یا محصولات آن مانند موم، عسل، گرده و... ندارد و باقی‌مانده‌ای بر جا نمی‌گذارد و به عبارتی دوره منع مصرف هایوکلین صفر است.

 تقویم درمانی داروی هایوکلین

بهترین زمان درمان‌های اصلی هایوکلین با سایر داروهای ضد واروا تا حدی متفاوت است.

درمان اصلی اول همانند سایر داروهای زنبور عسل پس از جمع‌آوری عسل بصورت سه درمان با فاصله یک هفته می‌باشد. ولی درمان اصلی دوم بجای بهار در اواخر پاییز و قبل از زمستان گذرانی بصورت تنها یک درمان صورت می‌گیرد. البته هایوکلین را به علت ارگانیک بودن میتوان در هر موقع سال در صورت وجود آلودگی در کندو بکار برد حتی در زمانی که در کندو عسل وجود دارد.

هایو کلین
هایو کلین
هایو کلین
هایو کلین
هایو کلین
گواهی تایید هایوکلین برای استفاده در زنبورداری ارگانیک در اتحادیه اروپا

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار:0
انتشار یافته:1
ناشناس
۱۳۹۶ دوشنبه ۶ شهريور 8:28:27 PM
هاکلین از کجا تهیه کنیم
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
نظر شما با موفقیت ارسال شد.
نظر شما حداکثر تا 24 ساعت آینده بررسی می شود
ارسال نظر
نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نخواهد شد
نظرات به زبانهایی به غیر از زبان فارسی منتشر نخواهد شد
نظرات غیر مرتبط با این خبر منتشر نخواهد شد.
نام:
پست الکترونیک:
نظر:
*
 

عناوین اصلی